O mně

Jmenuji se Štěpán Vraný, profesně se věnuji implementaci infrastruktur v public cloudu a ve volných chvílích (mimojiné) běhám po lese s foťákem. Vzhledem k tomu, že se motám kolem webových prezentací svých klientů a toužil jsem po tom trochu porozumnět jejich vývoji, tak jsem si udělal web vlastní. A na výsledek mého snažení právě koukáte.

Tak a teď něco málo o focení. Asi od prosince 2022 fotím na Canon, předtím jsem byl hrdým uživatelem Olympus micro 4/3 systému. Focení je pro mě vážně jen koníčkem, takže se moc nezaměřuji na 100% technickou dokonalost a nebo podbízivé "instagramable" motivy (byť to sem tam samozřejmě zkusím a pak mám kocovinu). Jde mi v první řadě o tvůrčí proces a jak se cítím, když se na svoje fotky koukám. Většina mých fotek pochází z blízkého okolí mého bydliště. Co bydlím na venkově, tak jsem nějak přirostl k místní krajině a ani mě moc neláká někam cestovat. Mám rád tekoucí vodu, světelné ostrůvky v lese a bordel všeho druhu.

Štěpán na sockách

Na svůj Instagram momentálně dost kašlu a časem se na něj možná vykašlu úplně. Na co ovšem nekašlu je můj blog, kam pravidelně dávám svoje fotky s nějakým komentářem či popisem cesty. Kromě toho tam občas dávám příspěvky o jídle nebo mytí auta. Takže tenhle komunikační kanál vřele doporučuji. Je to substack, takže si můžeme případně i pokecat, kdyby byl zájem.